BionicAnt یک مورچه ربات هوشمند
BionicAnt یک مورچه ربات هوشمند
توسط : اسماعیلیان - می 7, 2019


فستو یک شرکت خودروساز آلمانی است که در پروژه هایش از طبیعت الهام گرفته. پروژه هایی مثل مورچه های مصنوعی، پروانه های رباتیک و نوعی گیره سیلیکونی…
ربات های زیادی شبیه به ویژگی های انسان ها و حیوانات ساخته شده اند که تقریبا قابلیت های آن ها را دارند. دانشمندان آلمانی هم مورچه های ربات ساخته اند. در این ربات کوچک اصلی ترین ویژگی مورچه ها یعنی اندازه کوچکشان و همکاری و ارتباطشان با یکدیگر در نظر گرفته شده است. مورچه ها از طریق شبکه با هم ارتباط دارند. مورچه هایی که در فضای نزدیک به هم باشند، اگر برنامه ریزی شوند می توانند کاری را با همکاری هم انجام دهند.
مورچه های رباتیکی که شرکت فستو ساخته طوری برنامه ریزی شده اند که از هوش مورچه های طبیعی تقلید کنند، مثل تکان دادن اشیاء که بزرگتر از اندازه شان است.
اندام این مورچه از جنس سرامیک و بدن آن هم با استفاده از پرینت سه بعدی طراحی شده است. طول آن ها 13.5 سانتی متر و کمی بزرگ تر از مورچه های واقعی است و وزنی معادل 105 گرم دارد. روی سر و شکم مورچه ها دوربین و حسگر نوری کار گذاشته شده که با استفاده از پرتو مادون قرمز امکان رهگیری آن ها وجود دارد. مورچه ها وقتی که نیاز به شارژ داشته باشند خود را به محل قرار گیری میله های موازی می رسانند و شاخک هایشان را به آن می چسبانند و باتری خود را شارژ می کنند. در چشم آن ها دو دوربین قرار گرفته است. در زیر قفسه سینه دو سنسور نوری قرار دارد که از آن برای تشخیص محل رو به رو و شناختن اجسام استفاده می کند.
مدارهای کار گذاشته شده روی بدن هایشان کاربردی هستند و صرفا برای جالب شدن ظاهرشان در نظر گرفته نشده اند.
پیش‌بینی شده است که از این مورچه‌ها برای کار استفاده خواهد شد و این ربات‌ها کارگران آینده هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *