آیا ربات پاركینگ خودكار و هوشمند “stan” را می شناسید؟
آیا ربات پاركینگ خودكار و هوشمند “stan” را می شناسید؟
توسط : اسماعیلیان - مارس 16, 2019


در زندگی مدرن امروز كه مردم با عجله نیاز به پارك كردن خودروی خود دارند و اغلب با کمبود وقت مواجه هستند، یک ربات پارکینگ خودکار بسیار مفید می باشد.
برای مثال فرودگاه ها یكی از این مكان ها است، در حالی كه بعضی از آن ها فضای كوچك و مشكل پارك كردن خودرو دارند.
شركت فرانسوی “Stanley Robotics” ربات پاركینگ خودكار و هوشمند “Stan” را ساخته است. این ربات در دو فرودگاه از بزرگترین فرودگاه های فرانسه از جمله “Charles de Gaulle” در پاریس و “Lyon” آزمایش شده است.
ربات پاركینگ خودكار و هوشمند “Stan” به این صورت عمل می كند:
ابتدا شما ماشین خود را در یك محوطه ی كوچك در فرودگاه پارك می كنید. سپس خودتان را در سیستم اسكن و شناسایی می كنید و به سمت فرودگاه می روید. ربات پاركینگ خودكار و هوشمند “Stan” ماشین شما را به پارکینگ اصلی می برد و پارک می کند.
زمانی که شما از سفر بر می‌گردید، به ربات خبر داده می شود که خودروی شما را به محلی که ابتدا پارک کردید برگرداند. خودروی شما تا زمان برگشت از سفر در پاركینگ اصلی نگهداری می شود.
ربات پاركینگ خودكار و هوشمند “Stan” یك سینی بزرگ با ارتفاع کم دارد كه زیر خودروی شما می رود و در قسمت لاستیك های خودروی شما قفل می شود و خودرو را بلند می كند و به سمت پاركینگ اصلی هدایت می كند.
از ویژگی های این ربات این است که می تواند از هر دو طرف به خودروی شما دسترسی داشته باشد و خودروها را در پاركینگ كنار هم با نظم می چیند. همچنین نیاز به فضا برای ورود و حركت مردم و فضا برای باز كردن در خودرو نیست، بنابراین از فضای پاركینگ های قدیمی و كوچك بیشترین استفاده را می كند.
این پاركینگ ها برای ورود مردم ممنوع است و به همین دلیل امنیت بالایی دارد.
شركت “Stanley Robotic” قرار داد همكاری با فرودگاه “Gatwick” لندن را امضا كرده است و قرار است این ربات در پاركینگ فرودگاه لندن كار كند. این فرودگاه جزو فرودگاه های پر رفت و آمد است.
فرودگاه “Gatwick” لندن خودرو ها را در ترمینال جنوبی خود نگهداری می كند كه به صورت معمولی دارای ظرفیت ۱۷۰ خودرو است، اما با ورود ربات پاركینگ خودكار، ظرفیت ۲۷۰ خودرو افزایش پیدا كرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *