News 3
News 3
توسط : اسماعیلیان - دسامبر 13, 2018

بازوی مکانیکی کمکی برای معلولین

فعالیت های زیادی با استفاده از دست و بازوها انجام می شود که در زندگی روزمره اکثر مردم ضروری است اما این فعالیت ها برای همه ساده نیست.
واضح است که یکی از مشکلات بزرگی که معلولان دارند ، غذا خوردن است که گاهی باعث می‌شود لذت خوردن یک وعده غذایی در کنار دیگر اعضای خانواده را از دست بدهند و یا اینکه به راحتی نتوانند غذا بخورند که اینکار باعث آزرده خاطر شدن فرد معلول می شود. درهمین راستا ، شرکت ربات‌سازی به نام دسین ، رباتی با نام اوبی ساخته که می‌تواند در غذا خوردن به افراد معلول کمک کند.
این ربات دارای ۴ ظرف برای غذاهای مختلف است و مجهز به یک بازوی مکانیکی بوده که روی سر آن یک قاشق کار گذاشته شده تا بتواند غذا را از ظرف برداشته و در دهان فرد معلول بگذارد. نکته جالبی که در مورد اوبی وجود دارد این است که می‌شود به این ربات برنامه داد تا موقعیت مکانی بیمار را شناخته، سپس با قاشق از ظروف غذا مقدار معینی برداشته و در دهان وی قرار دهد. همچنین میزان غذایی که توسط قاشق برداشته می‌شود نیز قابل تنظیم شدن است. از دیگر امکاناتی که برای اوبی در نظر گرفته شده قابل تعویض بودن قاشق است تا بتوان در کنار ظرف غذا آن را شست.
بازوی مکانیکی طراحی شده برای این ربات می‌تواند خود را با توجه به نوع و میزان غذایی که هر بار باید بردارد تنظیم کرده و همچنین برخورد را نیز متوجه می‌شود تا زمانی که قاشق در دهان بیمار قرار گرفت از حرکت بایستد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *