News 2
News 2
توسط : اسماعیلیان - دسامبر 10, 2018

آیا می دانستید اسباب بازی ها خلاقیت و هوش کودکان را افزایش می دهند؟
همه ی اسباب بازی‌ها کودک را برای پذیرش نقش‌های جدید در زندگی اجتماعی آینده‌اش آماده می‌کنند.
کمتر کودکی را پیدا می‌کنید که بازی‌های کامپیوتری را به بازی‌های سنتی ترجیح ندهد. مادرها و پدرها با وجود این که سعی می‌کنند هر طور شده قوانینی وضع کنند تا برای بچه‌ها محدودیت‌هایی را ایجاد کرده و مانع از وابستگی آنها به دنیای دیجیتالی شوند ، سرانجام می‌پذیرند این بازی‌ها ، بازی‌های امروزی است و بچه ای که اصطلاحا قرن بیست و یکمی است باید با اسباب بازی‌های امروزی بازی کند.
اسباب بازی‌های جدید این امکان را برای کودکان فراهم می‌کنند تا بتوانند با عملکرد ابزاری که در دنیای واقعی وجود دارد آشنا شوند. ویژگی مشترک همه اسباب بازی‌ها اعم از سنتی و مدرن ، وجود عنصر آموزشی در درون آن‌هاست. یادگیری زمانی بهتر است که بتوانیم چیزی را طراحی کنیم یا بسازیم. به همین دلیل است که آجرهای خانه سازی در دنیای اسباب بازی‌ها محبوبیت زیادی دارند چرا که می‌توانند ابزاری برای کسب تجربه و یادگیری باشند.
از دو دهه پیش کارشناسان متوجه شدند توجه به اسباب بازی کودک به عنوان یک استاندارد ضروری است.
به طور کلی، اسباب بازی‌ها در دسته‌های مختلف طبقه بندی می‌شوند. برای مثال اسباب بازی‌های رباتیک و اسباب بازی‌هایی که براساس مدلسازی از مصنوعات بشری ساخته می‌شوند.
اگر اهداف مختلف اسباب بازی‌ها در قالب فناوری‌ها گنجانده شود، نه تنها محبوبیت اسباب بازی‌ها افزایش پیدا می‌کند بلکه از اثرات مخرب فناوری‌های دیجیتالی هم تاحد زیادی کاسته می‌شود. با وجود این استفاده از فناوری‌های جدید به این معنی نیست که اسباب بازی‌های سنتی به دست فراموشی سپرده می‌شود بلکه به نظر می‌رسد اسباب بازی‌های سنتی نیز همچنان در آینده محبوب است و جایگاه خودش را دارد.
یکی از ویژگی‌های اسباب بازی‌های امروزی این است که اغلب آن‌ها از طریق گوشی‌های هوشمند قابل کنترل است. تنها کافی است برنامه کاربردی اختصاصی یا نرم افزار خاصی که برای بازی با یک اسباب بازی طراحی شده است روی گوشی تلفن هوشمندتان نصب کنید. به این ترتیب می‌توانید از آن برای کنترل از راه دور تانک، ماشین یا هواپیما یا حتی هدف قرار دادن موجودات فضایی خیالی استفاده کنید. یکی از انتقادهای مطرح شده درباره اسباب بازی‌های امروزی تاثیر نامطلوب آن بر میزان جنب و جوش کودک است. اما مثل این که برای این کار هم چاره ای اندیشیده شده است. ورزش‌های مجازی هم طرفداران خاص خودش را دارد و این امکان را فراهم کرده تا کودکان امروزی بتوانند در داخل خانه و در هنگام بازی هم تحرک داشته باشند و ورزش کنند.
استفاده از فناوری سلول‌های خورشیدی هم در بسیاری از اسباب بازی‌ها مورد توجه قرار گرفته است. قرار است به تدریج باتری‌ها از دنیای اسباب بازی‌ها کنار گذاشته شوند. قرار گرفتن مجموعه ای از سلول‌های خورشیدی روی بدنه اسباب بازی‌های مختلف، روشی ساده و کم هزینه‌ برای تامین انرژی مورد نیاز آن‌هاست. این سلول‌های خورشیدی از نورخورشید یا نور لامپ اتاق به عنوان منبعی برای تامین انرژی اسباب بازی استفاده می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *